
Thermacell MR450
Alle apparater fra Thermacell avgir den samme gode effekten og fungerer på samme måte for å frastøte mygg, knott og andre blodsugende insekter. Det finnes samtidig flere forskjellige modeller som er tilpasset ulik bruk, hvorav Thermacell MR450 er en myggjager som passer perfekt for jakt, fiske og friluftsliv. Husk ekstra refill før du drar ut på tur.
Thermacell MR450 benytter gasspatroner og matter. Den beskyttende sonen skapes ved at gasspatronen varmer opp metallgrillen som er innsatt med en matte med det myggavvisende middelet Pralletrin.
Tips: Når du aktiverer apparatet, husk å sjekke at du ser en bluss i vinduet. Dette betyr at sonen varmes opp og etter 10-15 minutter vil sonen være aktiv. Ser du ikke blusset i vinduet, må du aktivere apparatet på nytt.
Produktinformasjon

Thermacell MR450
Alle myggjagerne fra Thermacell avgir den samme gode effekten, men det er designet flere modeller for å gi deg den ultimate opplevelsen til ditt bruk.
Thermacell MR450 benytter gasspatron og myggavvisende matter som refill. Den myggfrie sonen skapes ved at gasspatronen varmer opp metallgrillen som er innsatt med en Pralletrin-matte. Husk å sjekke at du ser et bluss i vinduet på apparatet, dette betyr at sonen varmes opp (10-15 minutter) og snart er aktiv.
Tilbehør
Gasspatroner og matter
I esken følger det med 1 gasspatron og 3 matter med det myggavvisende middelet Pralletrin. En gasspatron varer i 12 timer, og man skal skifte matte etter 4 timer for at jageren skal virke optimalt.
Gasspatronen installeres/skiftes ved at man åpner myggjageren og skrur den fast via gjengene. Lokket settes på, og knappen på utsiden settes deretter i ON-posisjon. Man skal da høre en svak suselyd, som indikrerer at gassen slipper ut og kan antenne glødetråden. Man klikker deretter tenneknappen 3 – 4 ganger, og ser gjennom kikkhullet at glødetråden antenner og gløder svakt. Deretter tar man den blå matten og skyver denne under gitteret til varmeplaten. Husk å skru apparatet på OFF når det ikke er i bruk, slik at du ikke bruker unødig gass.
Ekstra refill til Myggjager MR450 kjøpes separat og kommer i 10-pk, 4-pk og 1-pk.